מאמרים למטפלים

שנתיים לאחר שסיימתי ללמוד, זה היה לפני עשרים שנה, טיפלתי בילד שסבל מדלקות אוזניים, הטיפול הצליח והאימא שאלה, האם יש אפשרות לטפל בהפרשות הקבועות שיש לילד מהעיניים...

תקציר השתלשלות המאורעות ברפואה הסינית מתחילת המאה ועד עתה.

טיפול בדיקור בילדים מניב תוצאות מפתיעות, לעתים טיפול שנמשך מספר שניות בעזרת מחט אחת בלבד יכול לחולל שינוי דרמטי במצבו של הילד...

ילדים הם מאוד רגישים וסביר להניח שמצבם הרגשי של ההורים ומערכת היחסים הרגשית שבין הילד והוריו משפיעים על מצבו הבריאותי של הילד. 

Acupuncture Traditional Chinese herbal m
Acupuncture

הפילוסופיה הסינית תופסת את היקום כאוסף של רטטים או תדרים ברמות שונות. ברמות מסוימות ישנה התמצקות ותצורה חומרית, בעוד שברמות מעודנות יותר התדר הוא בלתי נתפס בחושי האדם. כל רמה של תדר היא תולדה של התדרים מהם היא נובעת ומהשינוי הנוצר במפגש בין תדרים. 

לוגו דיקור ברוח הדאו.png

הקשר בין ה-  LIV והילדים הוא קשר של סיבה ומסובב, עד כדי כך שהם נדמים כאחד. ילדים נמצאים בפאזת העץ של חייהם. פאזה המתאפיינת בצמיחה מהירה, בדינמיות, ביאנג, בחום, בסקרנות, חקירה וגילוי, בשינוי מתמיד. 

בשנים הראשונות להיותי מטפל שמתי לב לתופעה שחזרה בחלק מהטיפולים אך לא היה לה הסבר. חלק מהילדים ששיתפו פעולה ולא התנגדו לטיפול, החלו לפתע להתנגד ללא סיבה נראית לעין.

Girl with Shirt

...כמו רבים שוודאי נמשכו לכותרת המאמר הזה, כך גם אני הסתקרנתי וחקרתי בצעדים קטנים ומהוססים, כמו ילד שנמשך ונדחה ממשהו מסעיר ובאותה מידה גם מרתיע.